Vítejte na stránkách Clinic 21. Doufáme, že zde naleznete vše co hledáte.

E-Shop


S dětmi proti obezitě

Kniha "S dětmi proti obezitě" kolektivu autorů popisuje příčinu a okolnosti nebezpečí vznik nadváhy a obezity dětí. Čtivou formou seznamuje rodiče s tím, jaké jsou rizikové faktory vzniku dětské nadváhy a obezity (a posléze obezity dospělých) a přináší rady, jak se těmto faktorům bránit. Aplikací několika jednoduchých pravidel je možné se obezitě úspěšně bránit a to i v případě, že nepříznivý trend nadváhy již nastartoval.
Publikace je určena pro širokou veřejnost, a také jako pomůcka pro praktické lékaře pro děti a dorost v návaznosti na odbornou knihu Praktická dětská obezitologie. Ke své práci ji budou moci využít i psychologové, pedagogové, výživoví poradci a specializované dětské obezitologické ambulance. Praktické rady, jak předcházet nadváze a obezitě dětí.
Nadváha a obezita je syndrom moderní rozvinuté společnosti. Vždyť s nadváhou a obezitou bojuje každý druhý Čech! Nadváha s obezitou jsou pak odpovědné za spoustu zdravotních komplikací, které vedou žebříčky úmrtnosti celého západního světa. Obezita a nadváha zasahuje také stále více děti, keré si navíc tyto problémy nesou dále do dospělosti. Na dětské obezitě mají lví podíl stravovací návyky v rodině a tak rodiče s nadváhou mívají i děti s nadváhou. Kruh se uzavírá. A přitom existuje několik málo jednoduchých pravidel, které dokážou zabránit rozvoji obezity a dokážou i změnit trend v případě, že k rozvinutí nadváhy a obezity došlo. A platí to nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

IFP Publishing
Autoři knihy: Zlatko Marinov, Ulrika Barčáková, Marie Nesrstová, Dalibor Pastucha
Vázaná, 120 stran
První vydání: 2011

Cena: 221,- Kč

Mluv se mnou
Kniha o vzájemné komunikaci pacientů, jejich blízkých, lékařů a sester

Cílem knížky je nastínit a přiblížit překážky, se kterými se během svého kontaktu s nemocí setkávají pacienti, jejich blízcí, ale i lékaři a ošetřující personál.

Prostřednictvím zkušeností všech zmiňovaných účastníků se autoři snaží zprostředkovat čtenáři pohled z všech stran "barikády" a usnadnit tak jejich další pohyb a orientaci v českém zdravotnictví. Kniha obsahuje praktické rady pro pacienty a jejich blízké, kteří aktuálně řeší vážné onemocnění, a dále se věnuje tématu komunikace ve zdravotnictví z pohledu všech zúčastněných subjektů.

Kniha má pomoci jak nemocnému, tak ošetřujícímu personálu, který je také někdy bezradný, jak vážnou situaci pacientovi vysvětlit. Publikaci by si měly přečíst nejen výše uvedené skupiny, ale každý, protože každý je potenciální pacient, i když si to nepřipouští.

MAXDORF
Autoři knihy: Oskar Andrysek, Jaromír Astl, Veronika Bartošová, Eva Hauserová, Lenka Jenšová, Pavel Pafko, Michal Vaněček a Lucie Virostková
Vázaná, 152 stran
První vydání: 2011

Cena: 185,- Kč

Jak jíst a udržet si zdraví

Kniha vznikala s cílem přiblížit čtenářům jednoduchý a přirozený způsob posílení vlastního zdraví. Za posledních 100 let bylo popsáno mnoho nových poznatků o vitaminech a minerálech, ale především o zdravé výživě, která může zabránit vzniku řady onemocnění.

V první části knihy se autoři soustředí na výživu a výběr zdravých a výživově hodnotných potravin. Druhá část se věnuje mikroživinám, jejich známým účinkům v metabolismu člověka a také jsou zde popsány základní zdroje těchto látek v potravě. Dále jsou rozebrány některé účinky probiotik a přírodních látek. V poslední části je popsán zdravý a vyrovnaný jídelníček, sestavený nejen z pohledu energetického, ale také z hlediska volby potravin. Potraviny jsou vybírány s důrazem na pestrou a vyváženou stravu, dostupnou na trhu v ČR, a na potraviny s minimálním využitím chemických přídatných látek, s podporou tzv. ekologické produkce.

MAXDORF
Autoři knihy: Jaromír Astl, Eliška Astlová, Eva Marková
Brožovaná, 328 stran
První vydání: 2009

Cena: 200,- Kč

Nemoc jako výzva

Jsme v nemoci vždy sami? Jak se nám změní pohled na svět a životní priority, když nám vážná nemoc zkříží pozemské plány a pak si to náhle rozmyslí? Co s tím časem, jež jsme dostali jako bonus… Jsme sami v momentu smrti? Jaké to je čekat na ten rozsudek?

Kniha otázek, kterou napsal kolektiv autorů vám nejspíš nedá odpovědi. Poskytne vám jen náměty k dalšímu přemýšlení. Není to encyklopedie, která řekne, tenhle a tenhle člověk má pravdu, takže si to pamatuj! Není to kniha, která promlouvá k vašemu rozumu a formuje vám mozek. Číst se dá jenom srdcem, citem, intuicí… nikoliv hlavou. Každá věta je tu malým pokladem a je úplně jedno, jestli ji napíše ten či onen a v jaké souvislosti se tu vyskytují i některé neustále se vracející otázky, o kterých možná zjistíte, že jsou možná tím, co by měl člověk v životě řešit především. A možná vám, stejně jako mě, po přečtení dojdou slova… protože to, co se dočítáte, je jen těžko sdělitelné.


MAXDORF
Autoři knihy: Jaromír Astl, S. Konsoláta Frýdecká, Stanislav Hájek, Lenka Jenšovská, Michal Vaněček
Vázaná, 96 stran
První vydání: 2010/12

Cena: 185,- Kč

Hovory R - Aneb jak jsem měl rakovinu a co vy na to, doktore?

Tak trochu jiná kniha o rakovině... Téma, které je stále často tabu, lidé se ho bojí nebo se stydí o něm mluvit. První částí knihy je nemocniční deník pacienta, který onemocněl rakovinou štítné žlázy. Jeho pocity a postřehy při léčbě zachycuje s humornou nadsázkou, která, v kombinaci s kresbami Pavla Kantorka, jako by se ani nehodila k popisovaným situacím, ve svém jádru vlastně smutným. Ale právě tento kontrast podstaty tématu a formy jeho uchopení přináší zcela nový pohled. Druhou část knihy tvoří unikátní a velmi otevřené rozhovory lékaře a pacienta, a to nejen o rakovině, ale i o jejich různých rolích ve vzájemných vztazích a o pohledu na život vůbec. Rozhovory jsou odlehčovány úsměvnými povídkami z lékařského prostředí. Jako celek je tato kniha ojedinělým dílem plným humoru, ale i inspirujících momentů a nadějí pro všechny, kdo se ocitli v podobně těžké životní situaci.

MAXDORF
Autoři knihy: Jaromír Astl, Michal Vaněček
Brožovaná bez přebalu lesklá , 136 stran
První vydání: 2008/03

Cena: 185,- Kč

Voucher na služby v hodnotě 500,- Kč


Nabídka Voucheru v hodnotě 500,- Kč na služby poskytované aktuálně z nabídky Clinic 21 s.r.o.

Cena: 500,- Kč

Sleva 10% do 30.9.2008 na 450 Kč (doba čerpání Voucheru do 30.1.2009)

Obchodní podmínky Způsob dopravy

Objednávkový formulář

Zboží a doprava:
Zboží:
Doprava:
Jméno a přijmení (titul):
Dodací adresa:
PSČ:
Telefon, email:

Fakturační údaje (na koho má být vystavena faktura):
Jméno a přijmení:
příp. název firmy, nebo název obchodní společnosti
IČ/DIČ:
Kontaktní adresa:
Bankovní spojení:

Jiná sdělení
Poznámky nebo přání k objednávce můžete vyjádřit zde: